Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Náměty na další kurzy
08-03-2012, 10:44 AM
Příspěvek: #1
Náměty na další kurzy
Přeposílám mail od Martina, s náměty na pokračovací kurzy:

Citace:Karel tam na kurzu říkal abychom se domluvili co bychom v druhém kurzu chtěli. Tak jsem si říkal, že bychom to mohli dát dohromady...

Posílám co mě tak napadlo a doplňte prosím co by se líbilo vám. Pak bychom to Karlovi mohli přeposlat. Takže např. :
  • Výroba "něčeho" z "ničeho" ( sekáče z pera od auta a pod.)
  • Výroba (úprava) dalšího náčiní do dílny
  • Základy tepelného zpracování (kalení, nauhličování,....)
  • Kovářské svařování
  • Základy výroby damascenské oceli
  • Výroba nožů, mečů, svícnů, květin a td.

Mějte se fajn a hezký prázdniny
Martin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08-04-2012, 09:46 PM
Příspěvek: #2
RE: Náměty na další kurzy
Už jsem to psala v odpověď na Martinův mail, ale vyjádřím se ještě tady, když máme to forum Smile . Se zájmem bych se účastnila zřejmě všeho, na čem byste se dohodli, ale nejvíc by mě osobně bavily nože a meče, nebo ta damascenská ocel nebo taky nějaké drobnosti - jak Martin píše svícny, květiny atd.
Zuzka
08-07-2012, 09:38 AM
Příspěvek: #3
Já osobně bych teda ještě pokračoval v základech. Různé osazování, změny profilů. Taky bych uvítal práci ve dvou, vím že byla plánovaná, ale nějak na ni nedošlo. Myslím, že takový pěkný "dvoutakt" má něco do sebe Wink.
A já osobně bych se teda velice rád podíval na Vaši chystanou tavbu a následné zpracování vytavené lupy.
Vencál
08-07-2012, 12:03 PM
Příspěvek: #4
(08-07-2012 09:38 AM)Vencál napsal(a):  A já osobně bych se teda velice rád podíval na Vaši chystanou tavbu a následné zpracování vytavené lupy.
Vencál

Venco,
tavbu bychom chtěli udělat ještě letos, v podstatě to visí na mě, protože musím vyrobit radiální větrák, který bude dávat správný objem vzduchu pod dostatečným tlakem. Ale nebude z toho lupa -- nejde o výrobu železa. Jen budeme přetavovat železný odpad na litinu a pokusíme se z toho něco odlít. Mám takovu představu, že pokud se tavba podaří a nikdo nedojde úhony, tak bychom časem mohli udělat takovou akci, kam by si každý mohl přinést nějaký svůj model, na místě by si ho zaformoval a společně bychom to pak odlili.

Nízkopecní přímou redukci bychom mohli zkusit časem také, ale chce to asi poměrně bohatou rudu.

Honza
08-08-2012, 08:47 AM
Příspěvek: #5
Ahoj Honzo, díky za odpověď. Včera mě při práci na zahradě napadlo ještě jedno téma "MOTYKA" Big Grin
Docela rád bych chtěl vidět nebo aspoň teoreticky slyšet, jak se dá vykovat motyka, rád bych si to prubnul :-)
08-08-2012, 10:08 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08-08-2012 10:09 AM od Tommy.)
Příspěvek: #6
no, ja v podstate suhlasim s Martinom, aj na poradi.. v podstate mi to pride, ze to poradie by tak aj malo byt, aby sme na to isli zo spravneho konca..

(08-08-2012 08:47 AM)Vencál napsal(a):  Ahoj Honzo, díky za odpověď. Včera mě při práci na zahradě napadlo ještě jedno téma "MOTYKA" Big Grin
Docela rád bych chtěl vidět nebo aspoň teoreticky slyšet, jak se dá vykovat motyka, rád bych si to prubnul :-)

z tej motyky by som mal tak trosku obavu, hlavne ked by som ju mal robit pre seba...Undecided nie je to zrovna moj najoblubenejsi nastroj... Big Grin
08-08-2012, 09:09 PM
Příspěvek: #7
(08-08-2012 08:47 AM)Vencál napsal(a):  Ahoj Honzo, díky za odpověď. Včera mě při práci na zahradě napadlo ještě jedno téma "MOTYKA" Big Grin

Ahoj,

motyku bych taky rád, ve dvou formách 1 - vyrobit, 2 - opravit. Ona už i ta výroba bude asi včetně kovářského svařování, to oko na násadu se asi neprosekává?
08-12-2012, 06:39 PM
Příspěvek: #8
(08-07-2012 09:38 AM)Vencál napsal(a):  Já osobně bych teda ještě pokračoval v základech. Různé osazování, změny profilů. Taky bych uvítal práci ve dvou, vím že byla plánovaná, ale nějak na ni nedošlo. Myslím, že takový pěkný "dvoutakt" má něco do sebe Wink.
A já osobně bych se teda velice rád podíval na Vaši chystanou tavbu a následné zpracování vytavené lupy.
Vencál

Ahoj Venco,
časem něco takového uděláme.
Nejjednodušší tavbu jsem před časem dělal venku za kovárnou.Je to otištěno v nožířských listech z roku asi 2008 a je to nazvané Variace na wootz.
Musí se to trochu připravit a musí být zájemci.

Kuplovna o které se zmiňuje brácha je dost jiné parketa,ale pochopitelně se vyvinula postupně z toho jednoduchého.V principu je to pořád stejné:
palivo,,ruda,či staré Fe a oheň plus např.vápenec
Karel
08-12-2012, 08:06 PM
Příspěvek: #9
Ahoj,
ještě mě tak napadá, jestli už se tuší termín Kovářského kurzu II ?
jestli se mám těšit na příští rok, nebo ještě tehle (:
Martin
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)

Kontakty | Hlavní stránka | Nahoru | Na obsah | Odlehčený (archivační) mód | RSS